První ukázkové demo je na světě. Vybrali jsme si vilu Casa Redux architektonického studia MK27. Jde o vilu, která skutečně stojí v Brazílii, poblíž města Sao Paolo. Ilustrujeme na ní možnosti virtuální reality.

Celá vila byla vymodelována podle architektonických plánů zveřejněných na stránkách studia. V interiéru je zpracovaná společenská místnost, jídelna, kuchyně, ložnice a jakési fotografické studio, které slouží k ilustraci interaktivních prvků.

Přestože tato demo vizualizace nedosahuje ani zdaleka mezí a možností Unreal Engine, pro ilustraci slouží více než dobře její a prohlídka ve virtuální realitě zaujme nejednoho návštěvníka.

V proskleném obývacím pokoji najdeme dvě sedačky, televizi, audio soustavu, police s knihami, množství světel a koberec na plovoucí podlaze. V rohu pokoje má své místo piano. Na jídelním stole stojí skleničky, v kuchyni najdeme množství nádobí, v ložnici, nebo raději v modrém pokoji prochází světlo oknem s dlouhými závěsy a dopadá na manželskou postel včetně nočních stolků a čajového servisu. Celý interiér je prostě zaplněn detaily ať už to je suprematistická sbírka obrazů od Karmira Maleviche, nebo prostě jen květiny u bazénu.

Exteriér vily je pojatý trochu skromněji, na zahradě stojí jen pár stromů a kolem vily jsou keře a květiny.

Odkaz na stránky architektonického studia MK27:
http://studiomk27.com.br/p/casa-redux-2/

Video procházka - ukázka interakcí ve virtuální realitě